Archiwum Aktualności

Nowy autobus w taborze MZK Sp. z o. o. w Bolesławcu
28.08.2015

ZAKUP NOWEGO AUTOBUSU
 
Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Bolesławcu wzbogacił się o kolejny nowoczesny autobus klasy midi Solaris Urbino 8,9.
Autobus  ten posiada 60 miejsc, w tym 25 miejsc siedzących, jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, posiada odkładaną rampę, która umożliwia wjazd do autobusu osobom poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz ułatwia korzystanie z komunikacji  osobom z wózkami dziecięcymi.  Ponadto pojazd posiada tzw. przyklęk ułatwiający  pasażerom wejście do autobusu.
 
Pojazd jest wyposażony w system kamer zewnętrznych i wewnętrznych zapewniający bezpieczeństwo zarówno pasażerom jak i kierowcom.
W komorze silnika zamontowany jest system ppoż zabezpieczający pojazd przed pożarem. Autobus jest wyposażony w silnik, który spełnia obecnie najwyższe obowiązujące normy emisji spalin tj. EURO 6.
 
Pojazd wyposażony jest również w wysokiej klasy system informacji pasażerskiej, który m.in.  na wewnętrznej tablicy świetlnej pokazuje przebieg trasy, bieżący przystanek, na którym autobus w danej chwili się zatrzymał oraz kolejny przystanek na trasie.
 
Obecnie wszystkie autobusy eksploatowane przez spółkę przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych.
 
 

« powrót

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
Projekt Nr 100062929 pn.: "REGIO INFO" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksownia 2007-2013.